Dom Gościnny Ogród w Kołobrzegu
DEEN

Nasz obiekt położony jest w zachodniej części miasta, w cichej i spokojnej dzielnicy willowej. Od czystej i szerokiej plaży dzieli go zaledwie 20 minut drogą spacerową, która w całości prowadzi przez tereny zielone, objęte ochroną przyrody w ramach programu Natura 2000. Okolica jest idealna zarówno dla plażowiczów, jak i dla osób lubiących aktywny wypoczynek, w szczególności dla rowerzystów i miłośników nordic walkingu.

Rowerzyści i spacerowicze mogą korzystać z licznych ścieżek pieszo-rowerowych wśród łąk i nadmorskiego lasu. Na początku roku 2011 w okolicy oddano do użytku nowo wybudowane, częściowo oświetlone ścieżki z wydzielonymi pasami dla pieszych i rowerzystów. Można nimi dotrzeć zarówno od naszego obiektu do plaży, jak i kontynuować wycieczki wzdłuż plaży nadmorskim lasem, w prawo w stronę centrum Kołobrzegu i w lewo w stronę Grzybowa i Mrzeżyna. Rowerzystom polecamy również przejażdżkę specjalnie dla nich wytyczonym szlakiem "Ku Słońcu", prowadzącym po okolicznych zabytkach i terenach zielonych. Na trasie szlaku znajdą Państwo przygotowane tablice wyjaśniające ciekawostki przyrodnicze i historyczne.

W bezpośredniej okolicy obiektu znajdą Państwo sklepy, stołówki, restauracje, salon fryzjerski i kosmetyczny, boiska i place zabaw. Osoby chcące się wybrać do centrum miasta mogą skorzystać z autobusu komunikacji miejskiej, którego przystanek jest oddalony o 300 metrów.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © by Grażyna Plewko 2012.
Kopiowanie tekstu lub zdjęć wyłącznie za wiedzą i zgodą autora.